Pensjonat nad jeziorem Lucieńskim

Czy wierzycie w miłość od pierwszego spotkania? Ja do momentu poznania moich bohaterów i wizyty nad tytułowym jeziorem nie bardzo wierzyłem, a wręcz przeciwnie. Uważałem, że najpierw jest zauroczenie, które dopiero po jakimś momencie przemienia się w uczucie. Wyobraźcie sobie sytuacje, że mamy ostatni dzień roku. On nie ma gdzie się podziać w Sylwestra, albo zwyczajnie nie chce na siłę świętować, ale żeby nie siedzieć samemu w domu, robi tournée po centrum miasta. Ona wraz ze znajomymi wychodzi pobawić się na tak zwanej miejskiej zabawie. Los sprawia, że blisko godziny zero wpadają na siebie na ulicy. Pyk. Od tego momentu ich świat wygląda zupełnie inaczej. Pojawia się ogromne uczucie. Miłość.

Nad jeziorem Lucieńskim znajduje się pewien ośrodek wypoczynkowy, który nie wiadomo czemu tak jak stał to został zamknięty. Mój bohater pochodzi z tych stron, dlatego znał to miejsce i zaproponował wraz ze swoją partnerką, że możemy tam pojechać i zrobić sesje plenerową. Pomysł wydał mi się fantastyczny, w związku z czym ustaliliśmy termin i ruszyliśmy.

Sesja plenerowa pełna kontrastów.

Od początku nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po pensjonacie nad jeziorem, który od jakiegoś czasu stoi pusty. W czasie drogi zastanawialiśmy się czy w ogóle uda nam się do niego wejść. Udało się. Miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie, ponieważ było ogromne i puste. W związku z tym zaczęliśmy od zwiedzania, aby następnie w naturalny sposób przejść do robienia zdjęć. Nawet nie wiem, w którym momencie wyjąłem aparat i zacząłem chwytać ujęcia. Zauważyłem, że Młoda Para przestała przejmować się moją obecnością.

Zaczęła się magia pleneru, a ja jeszcze bardziej wchodziłem w symbiozę z bohaterami opowieści. Dlatego czas, jaki spędziliśmy podczas sesji plenerowej nad jeziorem minął nam w zastraszająco szybkim tempie. Sam widok zakochanych w sobie ludzi na tle opuszczonego miejsca wydaje się dla mnie bardzo mistyczny. Moim zdaniem ma w sobie coś apokaliptycznego, w związku z tym kontrastem jeszcze bardziej taki sposób postrzegania potęguje siłę uczuć tych Dwojga. Reasumując jeśli chcielibyście skomentować lub podzielić się opinią na temat zdjęć wykonanych w pensjonacie to śmiało napiszcie do Szanownego Pana.